images/pariteler/pariteicon_14.svg

USDJPY – Son Dönemin Zirvesinden Hafif Gevşemeyle Birlikte Olası BOJ Müdahalesine Dikkat…

Japonya Merkez Bankası dün gerçekleştirdiği para politikasında %-0.1 olan politika faizini değiştirmedi. Ancak, Japon 10 yıllık tahvil faizinin %1’in üzerine çıkmasına izin vereceğini açıkladı. Nispeten şahinleşen bir BOJ görüyor olsak da, negatif faizin sürdürülmesi enflasyonu besleyen unsur olduğu için Japon Yeni dün değer kaybetti ve neredeyse son bir yılın en yükseğine yani 151.94’e çok yaklaştı. Bugün, bir miktar kar satışı gözlemliyoruz ancak kısa vadede gün içinde öncelikle 150.20 akabinde haftalık bazda 148.30 destekleri kritiktir ve bu destekler kademeli olarak kırılmadığı sürece Yen rallisi beklemek teknik olarak erken olacaktır.

Teknik olarak bakmanın yanında, eğer USDJPY paritesinde kontrolsüz bir yükseliş olursa, daha önce olduğu gibi Japonya Merkez Bankası’nın yeni müdahaleleri gelebilir ve paritedeki oynaklık artabilir.

Bunun yanında FED toplantısı parite için önemli olabilir.

Destekler: 150.20 – 149.20 – 148.30

Dirençler: 151.94 – 153.92 – 157.78

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi